استخدام طراح وب


شما در حال مشاهده نسخه قدیمی وبسایتم هستید. جهت مشاهده وبسایت شخصی جدیدم اینجا کلیک کنید یا جهت همکاری در حوزه دیزاین به وبسایت مرکز طراحی اسپیرال مراجعه کنید!
سفارش طراحی وب

توضيحات طراحی و برنامه نویسی پروژه طراحي وب


طراحي سايت در پنج مرحله انجام خواهد گرفت:

1- تدوين نقشه سايت پس از دريافت اطلاعات و مواد خام از سفارش دهنده
2- طراحي گرافيک وب و اجراي استاتيک آن
3- برنامه نويسي سيستم مديريت محتوا مطابق با نياز
4- اجراي محتواي دايناميک در قالب استاتيک
5- راه اندازي کامل سايت و عيب يابي


مراحل طراحی و برنامه نویسی یک وبسایت


1- تدوین نقشه سایت

در مرحله اول، تمام اطلاعات و متریالهای مورد نیاز از سفارش دهنده دریافت شده و نقشه سایت به شکل نمودار درختی تدوین می‌گردد. بدین ترتیب که بر اساس اهداف سایت تمام بخشهای مورد نیاز وبسایت تعیین می شود و در مرحله بعد جهت استاندارد سازی و راحتی دسترسی به حجم عظیم اطلاعات توسط کاربر، این بخشها دسته بندی شده و جایگاه آنها به شکل سلسله مراتبی مشخص می گردد.

2- طراحی استاتیک:


2-1- طراحی گرافیک وبسایت

در مرحله بعد گرافیک وبسایت شامل Lay-out یا ساختار سایت و نیز طراحی گرافیکی سایت با کمک نرم افزارهایی نظیر Photoshop و Corel Draw طراحی می‌گردد. بدین ترتیب که با انتخاب یک هارمونی رنگی مشخص و شیوه چیدمان اجزای سایت برای وبسایت یک هویت بصری متمایز تعریف خواهد شد تا موجب ماندگاری آن در ذهن مخاطب و برقراری ارتباطی موفقتر با وی گردد.
در طراحی گرافیک وبسایت سعی خواهد شد با پرهیز از تزئینات اضافه و با استفاده به جا از المانهای بصری، مخاطب دچار تشویش بصری نگردد و به راحتی در بخشهای وبسایت پیمایش نماید.

2-2- اجرای استاتیک سایت

پس از تعیین یونیفرم گرافیکی وبسایت، این ساختار تحت زبانهای کدنویسی HTML و CSS و با کمک JavaScript و Flash جهت تعاملی کردن فضای سایت و استفاده از افکتهای متحرک، اجرا می‌گردد. لازم به ذکر است تمام قوانین و اصول مربوط به SEO جهت بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو نظیر گوگل در کد نویسی استاتیک سایت رعایت خواهد شد.

3- برنامه نویسی سیستم مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا یا CMS محیطی است که با استفاده از آن مدیر سایت می‌تواند هر زمان کلیه محتوای سایت را به راحتی به روز رسانی و مدیریت کند. این سیستم به شکل انحصاری برنامه نویسی خواهد شد و از نرم افزارهای CMS موجود در بازار به دلیل محدودیتی که در امکانات آنها وجود دارد استفاده نخواهد شد. زبان برنامه نویسی مورد استفاده برای این سیستم، PHP و پایگاه داده MySQL خواهد بود. تمامی اطلاعات وارد شده به سایت، در Database یا پایگاه های داده ذخیره و برای نمایش بازخوانی خواهند شد. برنامه نویسی این محیط مدیریتی، بر اساس بخشهای تعیین شده در نقشه سایت خواهد بود، به طوریکه بتوان هر بخش را به طور مجزا به روز نمود و از تصاویر و سایر امکانات در بخشهای مختلف استفاده کرد. در نقشه سایت بخشهای مختلف به دو نوع بخشهای Full Dynamic و صفحات Dynamic تقسیم می شوند. در بخشهای فول داینامیک، آن بخش شامل آرشیو و صفحات مجزا برای هر مطلب می باشد، مانند بخش اخبار. تعداد مطالب و صفحات اضافه شده به این بخشها نامحدود است. در نوع دوم یعنی بخشهای داینامیک ساده، یک تک صفحه یا محدوده ای از یک صفحه به شکل داینامیک طراحی می شود و مدیر سایت می توان محتوای آن صفحه را ویرایش کند، مانند بخشی نظیر «درباره ما». بخشهای مدیریتی دیگری نیز نظیر مدیریت خبرنامه (برای ارسال ایمیلهای اطلاع رسانی به اعضا)، مدیریت پیامها، مدیریت فایلها و... در سیستم مدیریت محتوا می تواند اضافه گردد تا امکانات بیشتری را در اختیار مدیر سایت بگذارد. یادآوری می‌شود در این سیستم مدیر سایت می‌تواند با استفاده از امکانات انعطاف پذیر سایت هر تعداد صفحه شامل تصاویر و لینکها و... ایجاد نماید.

4- اجرای محتوای داینامیک در طراحی استاتیک سایت:

بدین ترتیب مطالب و تنظیماتی که از طریق CMS در پایگاه های داده MySQL ذخیره شده در سایت نمایش داده می‌شود. این مرحله مستلزم درج کردن کدهای داینامیک PHP در کدهای استاتیک سایت خواهد بود.

5- نصب و راه اندازی سایت روی هاست:

پس از طراحی و برنامه نویسی نمونه کامل سایت روی لوکال هاست برنامه نویس، کلیه فایلهای مربوط به اجرای سایت و نیز سیستم مدیریت محتوا روی هاست (فضای میزبانی) آپلود خواهند شد و سپس با نصب دیتابیس‌های MySQL سایر تنظیمات جهت راه اندازی سایت انجام خواهد گرفت. برای بخشهایی نظیر تالارهای گفتگو از CMSهایی نظیر PhpBB استفاده خواهد شد و سیستم مدیریتی مجزا خواهد داشت.
پس از نصب کامل فایلها و دیتابیسها، محتوایی آزمایشی جهت تست اولیه در سایت درج خواهد شد و تمام بخشها چک می شود. در صورتی که مشکلی در اجرای سایت رخ داد، عیب یابی و رفع می شود و نهایتا پروژه کامل و تست شده تحویل داده می شود.درباره من | قفسه | English | ديوار يادگاري
www.Hamed-BD.com © 2003-2013
استفاده از محتوای سایت فقط با ذکر منبع مجاز است.