استخدام طراح وب


شما در حال مشاهده نسخه قدیمی وبسایتم هستید. جهت مشاهده وبسایت شخصی جدیدم اینجا کلیک کنید یا جهت همکاری در حوزه دیزاین به وبسایت مرکز طراحی اسپیرال مراجعه کنید!

مقالات


کمتر به نقد و بررسی خوب برمی‌خوریم. و معمولا همه‌ی ما ادعای نقدی منطقی و خوب هم داریم! و بیشتر ما نمی‌دانیم آگاهی از شیوه‌های نقد ادبی و هنری، می‌تواند زندگی ما را عوض کند و نگاهمان را وسیعتر و عمیقتر. در روزگار رواج نگاه‌های سطحی، دوست دارم کمی عمیقتر به هنر نگاه کنم. و حاصل این علاقه مقالاتی است که هیچ ادعایی بر دوش خود حمل نمی‌کنند!

هنرمندان، میزبان شام آخر مسیح

در این مقاله، مروری ساختاری و فرمی داریم به سه نقاشی شاخص عصر رنسانس و باروک با موضوع شام آخر از سه هنرمند متفاوت. ابتدا نگاهی مختصر می‌کنیم به ویژگیهای فرمی و هندسی هر اثر و در نهایت سیر تغییر این ویژگیهای فرمی را در طول زمان بررسی می‌کنیم.... ادامه مطلب »
موضوع: نقد هنرهای تجسمی | تاريخ: 22/4/1394

بررسی وضعیت صنعت طراحی و توسعه وب در ایران

میزگردی که با موضوع وضعیت طراحی وب در ایران توسط نشریه وب در مجتمع فنی تهران و با حضور چند طراح و برنامه‌نویس وب برگزار شد که مشروح آن در شماره 153 نشریه در خردادماه 1392 منتشر شد. در این صفحه می توانید بخشهایی را از مواردی که بنده در آن جلسه مطرح کرده بودم مطالعه بفرمایید.... ادامه مطلب »
موضوع: طراحی وب | تاريخ: 11/3/1393

ضرورت تدوین رشته دانشگاهی طراحی وب

نوشتار زیر را جهت معرفی تز پیشنهادی ام به پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی جهت پذیرش در مقطع دکترای پژوهش هنر آماده کرده بودم. عنوان کامل تز پیشنهادی ام «ارائه سرفصلها و الگوهای استاندارد و بومی‌سازی شده جهت تدوین رشته دانشگاهی طراحی وب در دانشکده‌های هنر ایران» بود... ادامه مطلب »
موضوع: طراحی وب | تاريخ: 27/10/1391

نگاهی بر ماهیت نقاشی منظره چینی: فرم و ساختار

نقاشیهای چینی معمولا در تومارهایی دراز کشیده می‌شد که گاه طولش به چهار و نیم متر می‌رسید و می‌بایست از راست به چپ باز می شد؛ در هر بار فقط بخش کوچکی از آن را می‌شد دید، و آن هم فقط برای دو یا سه نفر میسر می‌شد. ... ادامه مطلب »
موضوع: نقد هنرهای تجسمی | تاريخ: 12/10/1391

نگاهی بر ماهیت نقاشی منظره چینی: طبیعت معنادار

در تفکر چینی، اهمیت تهی بودن کمتر از ایده مکمل بودن یین و یانگ نیست. محدوده خالی که در یک نقاشی رها شده است و یا در شعری ناگفته مانده است، به فضای کیهانی اجازه می دهد همه چیز به گردش و حرکت در آید و به شکل نامرئی به هم بپیوندند...... ادامه مطلب »
موضوع: نقد هنرهای تجسمی | تاريخ: 12/10/1391

نگاهی بر ماهیت نقاشی منظره چینی: آئین نقاشی

تمایز هنر شرق دور از هنر مغرب زمین به تفاوت‌های بنیادین جهان بینی آنها بازمی‌گردد. روابط میان انسان، طبیعت و آفریننده در این دو سوی جهان تفاوتهای چشمگیری دارد. «در نظر چینی ها انسان بر طبیعت مسلط نیست؛ بلکه...... ادامه مطلب »
موضوع: نقد هنرهای تجسمی | تاريخ: 12/10/1391

نگاهی به موشن گرافیک تحت وب

زمانی دنیای اینترنت تشکیل شده بود از متن‌هایی که پاراگراف بندی شده بودند و در کنارشان تعدادی عکس کوچک دیده می شد، اما طراحی تعاملی در کنار عرصه جدیدی از طراحی گرافیک بر سکوی وب سوار شدند تا دنیای وب را متحول کنند. در این مقاله نگاهی کوتاه داریم به قالبهای اصلی موشن گرافیک در وب.... ادامه مطلب »
موضوع: طراحی وب | تاريخ: 2/2/1390

بررسی شعر مسافر سهراب سپهری 4

او در مقابل همگان و بر فراز «جهان» است. همهمه‌ی تمام موجودات شنیده می‌شود. در مقابل این «همه»، «من» قرار دارد. بادهای جهان مسافر را گرد جهان می‌برد و راه را به او نشان می‌دهند و «زورق قدیمی اشراق» او را هدایت می‌کنند. همچنانکه رودها در دریاها محو می‌شوند، او نیز در جهان محو شده است... ادامه مطلب »
موضوع: نقد ادبی | تاريخ: 27/1/1390

بررسی شعر مسافر سهراب سپهری 3

گيج بودن قدم حالت مستي مسافر را به ياد مي‌آورد كه گفته بود: «شراب را بدهيد!/شتاب بايد كرد...». از اين بند احساس مي‌شود كه فصل عوض مي‌شود و مسافر به فصل پاييز مي‌رسد: باد برگها را مي‌چيند و نارنج‌ها رسيده اند... ادامه مطلب »
موضوع: نقد ادبی | تاريخ: 27/1/1390

ده فرمان برای طراحی وب خوب و حرفه ای

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید ویژگیهای یک طراحی وب خوب چیست؟ آیا می خواهید با یک نگاه بفهمید سایت مورد نظر چقدر حرفه ای طراحی شده؟ این ده فرمان، بر اساس تجربه‌ام طی این سالها به دست آمده و تاکید بر نگاهی کاربردی بر این هنر نوین، یعنی طراحی وب دارد.... ادامه مطلب »
موضوع: طراحی وب | تاريخ: 1/7/1389

هبوط مریم و کودک در رنسانس*

در این مقاله، چهار نقاشی با موضوع مریم و کودک از چهار هنرمند شاخص سده های رنسانس، با رویکردی ساختارگرایانه مورد تجزیه و تحلیل و نهایتا مقایسه قرار می گیرند. هدف از این مقایسه، ردیابی تاثیرات جهان بینی و بینش رنسانس بر ساختار و فرم این آثار نقاشی است.... ادامه مطلب »
موضوع: نقد هنرهای تجسمی | تاريخ: 16/5/1389

بررسی شعر مسافر سهراب سپهری 2

سفری که مسافر از باغ چندسالگی آغاز کرد، حالا به قرن صنعت رسيده. به انقلابی بزرگ در شيوه زندگانی انسان: انقلاب صنعتی. حالا ديگر کودکان عراقی (خاورميانه) نسبت به شکوه گذشته‌گانشان (بابل) کورند. و سفر ضمن حرکت در زمان، به سمت غرب هم می رود...... ادامه مطلب »
موضوع: نقد ادبی | تاريخ: 6/3/1388

کاربست گرافیک در طراحی وب

دانشجویان گرافیک ما طراحی را محدود به پوستر می دانند و آموزشکده ها نیز از هنر دیجیتال به عنوان هنری منحرف و دست دوم یاد می کنند! در حالی که نیاز امروز فعالیت در عرصه های جدید و گاه تلفیقی را می خواهد و همچون هزارن سال گذشته، از گرافیک، انعطاف پذیری و کاربردی بودن را انتظار دارد.... ادامه مطلب »
موضوع: طراحی وب | تاريخ: 17/2/1388

بررسی شعر مسافر سهراب سپهری 1

سلسله مقالات نقد و بررسی شعر بلند مسافر، اثر سهراب سپهری، در وبلاگ کفشهایم کو منتشر می شد. اکنون چند مقاله آخر را به سایت خودم انتقال داده ام.... ادامه مطلب »
موضوع: نقد ادبی | تاريخ: 6/2/1388

درباره من | قفسه | English | ديوار يادگاري
www.Hamed-BD.com © 2003-2013
استفاده از محتوای سایت فقط با ذکر منبع مجاز است.